تبلیغات
وبلاگ پایگاه بسیج سیدالشهداء سرحمام پازوار - وصیت نامه شهید سید حسین موسوی نژاد
 
وبلاگ پایگاه بسیج سیدالشهداء سرحمام پازوار

 شهید سید حسین موسوی نژاد

فلیقاتل فی سبیل الله الذین یشرون الحیوه الدنیا بالاخره و من یقاتل فی سبیل الله فیقاتل او یغلب فصوف نوشیه اجرا عظیما

مومنان باید در راه خدا با آنان که حیات مادی دنیا را بر آخرت برگزیدند جهاد کنند و هر کس در جهاد در راه خدا کشته شد یا فاتح گردید بزودی اجر عظیم به او خواهیم داد شهادت تزریق خون است بر پیکر اجتماع   (استاد شهید مرتضی مطهری)

بنام خدایی که بخشنده و پوشنده گناهان و رئوف و رحمان و رحیم و ستار است.

الله اکبر: خدا بزرگتر از آن است که توصیف شود. اشهد ان لا اله الا الله بلی گواهی می دهم به آنکه هیچ معبودی بحق جز خدا نیست. اشهد ان محمدا رسول الله بلی شهادت می دهم که محمد رسول و فرستاده خداست اشهد ان علی ولی الله بلی شهادت می دهم که علی ولی خداست آری من همان پیرو علی(ع) هستم که در مقابل ظلم و ستم ساکت ننشست و بر علیه ظلم قیام کرد وقتی که پیرو علی (ع) باشم نمی توانم ساکت بنشینم تا اسلام در خطر بیفتدو غارتگران قرن به اسلام تجاوز کنند.

شهید سید حسین موسوی نژاد در تاریخ 5/4/47 در روستای سر حمام پازوار چشم به جهان گشود. از بدو تولد در دامان پدر و مادر مذهبی و با ایمان و متعهد به اسلام و قرآن پرورش یافت. در ایام کودکی علاقه به نماز و ائمه اطهار نشان می داد. او نسبت به پدر و مادر خود احترام زیادی قائل بود و اخلاق و رفتاری نیک داشت و نسبت به محرومان دلسوز و مهربان بود و همیشه اطرافیان را به خواندن نماز اول وقت تشویق می کرد و آنها را برای فراگیری علم و دانش ترغیب می داد و می گفت که فرا گرفتن علم و دانش به انسان آگاهی می بخشد و اسلام را از توطئه منافقان و متجاوزان نجات می دهد.

ایمان و اعتقاد شهید نسبت به اسلام و قرآن چنان فراوان بود که حتی در سال دوم دبیرستان بنا به سخن دبیران، شهید درکلاس درس موقعی که صدای اذان ظهر از مسجد نزدیک مدرسه بر می خواست شهید نیز اذان را زمزمه می کرد و چنان محو اذان گفتن می گشت که توجهی به اطرافیان نداشت.

شهید موسوی نژاد در سنین خیلی کم به میدان جبهه ها شتافت. اولین بار عازم شد 14سال بیشتر نداشت. باید توجه داشت که در این سنین انسان هنوز به سرگرمیها و تعلقات زندگی مشغول است و به مرحله ای نرسیده تا واقعیتهای زندگی را درک کند. پس باید دانست که شهید تا چه اندازه به تفکرات عقلانی رسیده که با درک این مسائل توانسته است خود را به خداوند نزدیک تر سازد تا در جهاد در راه او قیام کند و هنگامی که پدر و مادر این شهید بزرگوار به او می گفتند که تو هنوز به سنی نرسیده ای که به جنگ با کفار زمان بروی و باید درس بخوانی در جواب می گفت که اکنون زمان درس خواندن نیست و زمان عمل است. چگونه می توانم ببینم که دشمن به سرزمین ما تجاوز کرده و خانه و ناموسمان در خطر است ساکت بنشینم. انسان می تواند در هر زمان علم بیاموزد ولی اینک من باید به دفاع از کشور عزیزم برخیزم.

ایشان در 3 مرحله داوطلبانه به جبهه نبرد رفتند. مرحله اول درمنطقه کردستان و بار دوم به شلمچه اعزام شدند در آخرین مرحله پدر شهید موسوی نژاد نیز در جبهه بودند و او نیز فرزند بزرگ خانواده به شمار می آمد در این صورت نیز برای دفاع از اسلام از پا ننشستند و به جبهه های جنگ رهسپار شدند و در نهایت در عملیات والفجر 8 در منطقه فاو در سن 18 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل شدند. یاد و خاطره تمامی شهیدان حق علیه باطل گرامی باد


درباره وبلاگ

وبلاگ پایگاه بسیج سیدالشهداء سرحمام پازوار جهت اطلاع رسانی از فعالیت های انجام شده این پایگاه می باشد و اخبار های مندرج بر روی این وبلاگ با ذکر منبع بوده و فقط جنبه اطلاع رسانی خواهد داشت.
لطفا با نظرات خود ما را در بهتر شدن سایت یاری بفرمایید.

مدیر وبلاگ : مجید اسدالله تبار
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :